Menu

vBulletin Bilgi Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz!

Hoş Geldin Ziyaretçi, Şu anda siteye giriş yapmamış görünüyorsunuz. Site kullanımı hakkında detaylı bilgi için Tıklayınız.

Üye Olmak İçin Lütfen Tıklayınız.

Üye olduysanız ve şifrenizi kaybettiyseniz Şifremi Kaybettim adresini kullanabilir , Yada Daha Farklı Sorunlar İçin Site Yetkilisi ile İletişime Geçebilirsiniz.

Forum Kurallarını Okumak İçin Lütfen Tıklayınız .

• 2526 Görüntülenme
  • 0 Cevaplar
    KırmızıTürk
    Konu
    4088
    Üye Avatarı

K.Tarihi:Eylül.2008

Konu:4088

Aldığı Beğeni: 21

Verdiği Beğeni: 0

[Linkleri görebilmek için foruma kayıt olmak zorundasınız Üye Olmak için TIKLAYIN ...]

Ceren Akıllıoğlu Kurt Kimdir ?

1970 yılının sıcak mı sıcak Temmuz ayının 15. gününde Ankara’da doğdum. Babam TRT’de prodüktör, Annem ise Ressam’dı.
    4 yıl sonra kendi çocuğum sandığım, kardeşim KEREM doğdu.

Ekran aşkı, 1977 yılında, yani tam 7 yaşındayken Halit KIVANÇ’ la Yılbaşı Programı sunmamla birlikte başladı. Hikaye çok sıradan, bir kız çocuğu arıyorlar, babam TRT’de çalıştığı için ısrar kıyamet, beni babamdan çekip alıyorlar. Gerçekten “ünlü çocuk” olmamam için hem annem, hem de babam aşırı çaba sarf ediyorlar. Ama ekran büyüsü bu, o günden sonra kopmamacasına hep projelerin tam ortasındayım. 1978, 1979 ve 1980’de 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK ve ÇOCUK BAYRAMI programlarını Halit Abi’ yle beraber sunuyoruz.

İlkokulu Ankara’da bitirdikten sonra, babam Reklamcılık Sektörü’nden iş teklifi alınca İstanbul’a göç ediyoruz. Denizli bir şehirde yaşamak çok hoşuma gidiyor.
    KADIKÖY ANADOLU LİSESİ’ nde eğitimime devam ediyorum. Çok okurdum, kitaplar en yakın arkadaşlarımdı. Bu arada TRT ‘de GENÇLERDEN GENÇLERE programlarını tam 4 yıl boyunca sundum.

Sonrası ise Üniversite. Kendime bu kez koyduğum hedef, A.B.D!
    Okulum Michigan’da Grand Valley State University, bölümüm ise, Sinema Televizyon.
    2. yıl burs alıyorum, ve okulu dereceyle bitiriyorum.

Döndükten sonra NTV’ye başlıyorum, Haber Spikeri olarak. 2000 yılında, Türk Dil Kurumunca Türkçeyi En İyi Konuşan Haber Spikeri seçiliyorum.
    2001’de oğlum Alaz doğduktan sonra hayat bambaşka artık benim için. En çok “anne” olmayı seviyorum!

2009’da 13 yıl çalıştığım NTV’den ayrıldım. Çocuk kitaplarım basılmak üzere. Okuyorum, yazıyorum.

Bu kez hedefim, sağlık sorunlarımı bir bir atlatıp, yeniden aşık olduğum mesleğime, ekrana dönmek!

Az sonra…..

Etiketler
Konuyu Görüntüleyenler
    Ziyaret Eden Üyelerin isimleri Yönetici Tarafından Kapatıldı !