Menu

tubidy

MP3 İndir

vBulletin Bilgi Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz!

Hoş Geldin Ziyaretçi, Şu anda siteye giriş yapmamış görünüyorsunuz. Site kullanımı hakkında detaylı bilgi için Tıklayınız.

Üye Olmak İçin Lütfen Tıklayınız.

Üye olduysanız ve şifrenizi kaybettiyseniz Şifremi Kaybettim adresini kullanabilir , Yada Daha Farklı Sorunlar İçin Site Yetkilisi ile İletişime Geçebilirsiniz.

Forum Kurallarını Okumak İçin Lütfen Tıklayınız .

KırmızıTürk
    Konu
    4085
    Üye Avatarı

K.Tarihi:Eylül.2008

Konu:4085

Aldığı Beğeni: 3

Verdiği Beğeni: 0

İstanbul Her Zaman Yaşamak İstediğim Şehirdi! Foto Galeri

Diler Erdost KırmızıTürk Özel Röportaj

Mesleğe nasıl başladınız ?

2003 senesinde konya Selçuk Üniversitesi iletişim fakültesinin Radyo Tv Sinema bölümünü kazanarak tanıştım televizyon dünyasıyla..

Okuldaki çalışmalarınız nelerdi ?

Okulun ilk anından itibaren televizyona yöneldim hazırlık sınıfında üniversitenin televizyonunda çalıştım ve üniversite 1. sınıfın sonunda kadar üniversite Tv'de stajıma devam ettim. Bu süre zarfında program sunmayı , haber yapmayı, kameramanlığı,reji yönetmenliğini öğrendim. Üniversite 2. sınıfta staj yapmaya devam ettim.

Trt’de de staj çalışmanız var..

Ankara’da ikamet ettiğimiz için Trt de 3 ay boyunca yaz tatilinde çalıştım.

Bir sürede yurtdışına çıkmışsınız..

3. sınıfın sonunda dilimi geliştirmek adına Amerikanın Wisconsın eyaletine gittim orada 4 ay kadar kaldım ve ülkeme geri döndüm.

Okul sonrası neler yaptınız ?

Üniversite hayatım boyunca bölümümle ilgili sürekli kendimi yenilemeye ve geliştirmeye çalıştım. Okul bittikten sonrada çalışmalarımı sürdürdüm bu arada her zaman yaşamak istediğim şehre yani İstanbula geldim.

İlk olarak Tempo Tv var..

Evet burada öncelikle tempo tv de program ve haber yönetmenliği yaptım. Eğitimimin dışında benim için önemli bir tecrübeydi. Sizde bilirsiniz imkanların sınırlı olduğu işlerde daha çok çalışmanız bir anlamda her şeye yetişmeniz gerekir. Bu anlamda bende çok yönlü bir çalışmanın içine girdim. Ve her anlamda ciddi bir tecrübe edindim.

6News çalışmalarınızdan söz edersek..

6NEWS'teyim burda program ve prodüksiyon koordinatörlüğü yapıyorum. 6NEWS’te huzuru buldum diyebilirim. Son derece rahat ve keyifli bir çalışma ortamımız var. Şu sıralar yeni bir dönem bizim içinde bu nedenle biraz yoğun ama güzel şeylerin olacağı dolu dolu günler geçiriyoruz. Yurt dışında edindiğim dil tecrübesini burada kullanabiliyor olmamda yine işimin önemli yanlarından..

Geleceğe dair neler söylersiniz ?

Gelecekte elbette kendimi daha iyi yerlerde görmeyi isteyenlerdenim. Çalışmayı yeni şeyler üretmeyi seviyorum..Çok daha güzel olacağından eminim.

İnternetle aranız nasıl KırmızıTürk’ü takip eder misiniz ?

Sosyal medyayı takip ediyorum..KırmızıTürk’le yeni tanıştım sayılır ama bundan sonra sık sık takip edeceğim kesin. Bu mesleğe dair her detaya ulaşmak mümkün.

Diler Erdost’la 6NEWS’de bir araya geliyoruz. Söyleşimiz anında bile sürekli çalışıyor. Enerji dolu pozitif bir insan ışıltısı ve güzelliği bu pozitifliğin yansıması sanki. Mesleğe olan sevgisini ve çalışma azmini ise her an yansıtıyor. Gelecekte onu çok güzel yerlerde göreceğimizden emin olarak söyleşimizi tamamlıyoruz.

İstanbul Her Zaman Yaşamak İstediğim Şehirdi! Foto Galeri İstanbul Her Zaman Yaşamak İstediğim Şehirdi! Foto Galeri İstanbul Her Zaman Yaşamak İstediğim Şehirdi! Foto Galeri
    İstanbul Her Zaman Yaşamak İstediğim Şehirdi! Foto Galeri İstanbul Her Zaman Yaşamak İstediğim Şehirdi! Foto Galeri İstanbul Her Zaman Yaşamak İstediğim Şehirdi! Foto Galeri
    İstanbul Her Zaman Yaşamak İstediğim Şehirdi! Foto Galeri İstanbul Her Zaman Yaşamak İstediğim Şehirdi! Foto Galeri

Konuyu Görüntüleyenler
    Ziyaret Eden Üyelerin isimleri Yönetici Tarafından Kapatıldı !