Menu

tubidy

MP3 İndir

vBulletin Bilgi Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz!

Hoş Geldin Ziyaretçi, Şu anda siteye giriş yapmamış görünüyorsunuz. Site kullanımı hakkında detaylı bilgi için Tıklayınız.

Üye Olmak İçin Lütfen Tıklayınız.

Üye olduysanız ve şifrenizi kaybettiyseniz Şifremi Kaybettim adresini kullanabilir , Yada Daha Farklı Sorunlar İçin Site Yetkilisi ile İletişime Geçebilirsiniz.

Forum Kurallarını Okumak İçin Lütfen Tıklayınız .

KırmızıTürk
    Konu
    4085
    Üye Avatarı

K.Tarihi:Eylül.2008

Konu:4085

Aldığı Beğeni: 3

Verdiği Beğeni: 0

Zamana Yetebilmek İsterdim! Arin Gürsoy KırmızıTürk Özel Röportajı! Foto Galeri

Mesleğe ilk adımı nasıl attınız?

İstanbul Üniversitesinden 2008 yılında mezun oldum ve 3 yıldır aktif olarak bu sektörün içindeyim. KANAL D’DEN CEM TV’YE kadar bir çok farklı kanalda hem haber spikeri hem de editör olarak çalışmalarım oldu. Şuan Kastamonu tv de devam etmekteyim

İlk yayınınızı hatırlıyor musunuz, nasıldı?

Hatırlamaz olur muyum? Hem sonsuz bir ekranda olma isteği hem de o an ne yapacağımın paniği. Çok heyecanlıydım elimi kolumu nereye koyacağımı bilmedim ama çok şükür birkaç ufak sorun olsa da yayın bittiğinde “SEN BU İŞİ BAŞARDIN ARİN” dedim…

Örnek aldığınız spiker veya haberciler kimler?

Başarılı çok isim var ama tek bir isim isterseniz erkeklerden Mehmet Ali Birand ve kadın spikerlerden Banu Güven diyebilirim.

En çok hangi haberleri okumak sizi zorluyor ?

Önce kendimden bir örnek vermek isterim. 10 TEMMUZ’DA evlendim. Eşim ESRA EROL ile birlikte çalışıyor. ESRA EROL 19 Eylül’de ATV’DEKİ sezon açılışında bize büyük bir sürpriz yaptı ve düğünümüzü yayınladı ve bu sürprizi ben de KASTAMONU TV ekranında bir kez daha yayınladım. İşte o haberi okurken ne yapacağımı şaşırdım. Telaş, heyecan, karmaşık duygular.
    Ve hayata dair...Bir bebeğin hayatını kaybetmesinden daha acısı olamaz. Bebek ölümlerini okumak çok zor. Ve maalesef özellikle son dönemde şehit ve deprem haberlerini okurken çok zorlanıyorum.

Sizce spikerlik ve habercilik arasındaki farklar nelerdir ve kendinizi daha çok hangisi ile tanımlarsınız?

Nasıl hazırlandığını bilmediğiniz bir yemeği çok sevebilirsiniz ama aynı yemeği bir daha yemek isterseniz aynı restorana gitmeniz gerekir. Önemli olan sevdiğiniz bir yemeği her yerde yiyebilmektir. Sadece yemek için değil haber için de mutfak önemli. Ben iyi bir haberci olma yolunda ilerleyen bir spikerim.

Haber dışında yapmak istediğiniz programlar var mı?

Haberin devamı niteliğindeki programlardan çok keyif alıyorum ilerde bunlarla ilgili çalışmalar yapabilirim karşıt fikirlerin buluşması beni heyecanlandırıyor.

Gelecek planlarınız nelerdir? Şu an bulunduğunuz konumdan memnun musunuz ve gelecekte kendinizi nerelerde görmek istersiniz?

Ben hayata pozitif bakanlardanım. En kötü andan bile bir mutluluk çıkarmayı bilirim. O yüzden her ne olursa olsun ben hep bardağın dolu tarafındayım.
    Kanalımıza gelince….KASTAMONU TV’DE eksiklikler yok mu? Tabi ki var. KASTAMONU TV yeni doğmuş bir bebek. Emeklemeye çalışıyor. Yakında mutlaka büyüyecek ve koşacak. Ben emekleme dönemine şahitlik ediyorum. O koştuğunda burada olur muyum bilmiyorum. Yakın zamanda bir haber kanalıyla görüşmem oldu. Haber bekliyorum. MEVLANA’NIN dediği gibi “o güzel günler yola çıkmış geliyor…”

Mesleğinizde bir rekabet baskısı/etkisi hissediyor musunuz? Eğer hissediyorsanız bu mesleğinize nasıl yansıyor? Bu rekabet ortamının size ve mesleğe olumlu olumsuz etkileri nelerdir?

Baskı hangi işte hangi toplumda olursa olsun kelime olarak kulağa güzel gelmiyor. Rekabetse güzeldir. Ne olursa olsun her zaman nitelikli, çalışkan ve azimli olanın kazanacağına inanıyorum. Kısacası benim açımdan sorun yok

Eşinizin de medya sektöründe olmasının yansımaları neler ?

Bence avantaj özellikle eşimin de aynı sektörde olmasının avantajını çok fazla yaşıyorum. Benden daha önce bu sektörde olması, daha tecrübeli olması ve haberden geliyor olması benim için bir şans. Çoğu zaman kendisine danışırım fikir alışverişi yaparız.

Sektörde bir şeyleri değiştirme şansınız olsa neleri değiştirirdiniz?

Eğer bir şeyleri değiştirme şansım olsa idi medyada herkesin bulunduğu konuma hakkıyla gelmesini sağlamak isterdim.

Muhabirden spiker veya spikerden muhabir olur mu tartışmaları için ne dersiniz ?

İsimler üzerinden konuşmak isterim. Bir FATİH PORTAKAL bir İRFAN DEĞİRMENCİ ya da şu aklıma gelmeyen birçok isim. İyi muhabirler iyi spikerler iyi haberciler. Neden ne olur, kimden ne olmaz tartışmalarından çok, yaptığı işi nasıl yaptığına bakmak lazım. İyiyseniz iyisinizdir. Nereden geldiğinizin önemi yok.

Kendinizi geliştirmek, daha iyiyi yakalamak adına neler yaparsınız? Mesela ayna karşısına geçip pratik yaptığınız oluyor mu?

Öğrenciyken sesimi kasetlere cdlere kaydederdim vurgu tonlama hatalarını kontrol ederdim. Şuan bunları yapmıyorum ama okul döneminde öğrendiğim her gün 30-40 dakika metin okumam çok faydalı oldu gerçekten faydasını her geçen gün görüyorum.

Kendinizde bir şeyleri değiştirme imkanınız olsa neleri değiştirirdiniz?

Kimine artan 24 saat kimi zaman bana yetmiyor. Zamana yetebilmek isterdim.

Ekran önünde olabilmek için güzellik şart mıdır ?

Sadece ekran önünde değil, tek bir maharetiniz varsa hiçbir yerde olmayı hak etmiyorsunuz demektir. Nasıl sadece uzun boylu diye kimseye basketbol oynatmıyorlarsa sadece güzel olduğu için ekranda olmak çok yanlış. Yaptığımız görsel bir iş dolayısı ile güzellik gerekli ama tabiî ki tek başına yeterli değil yeterli donanıma da sahip olunmalı

Kastamonu Tv’ nasıl başladı ?

Aslında çok özel bir hikayesi var. 3 ay önce evlendim ve eşim KASTAMONULU. Nikahın ardından işlemlere başladık. Nüfus cüzdanımı değiştirdim memleketi kısmında eşimden dolayıKastamonu yazıyordu artık ve bunu yaptıktan 15-20 dk sonra Kastamonu tv den aradılar ve teklifte bulundular ve böylece başladıJ

1 gününüz nasıl geçiyor ?

Sabah 8’de uyanıyorum. Eşimle güzel bir kahvaltı ve ardından saat 11 civarında kanalda oluyorum. Hemen mutfak aşaması başlıyor işin. Haberleri topluyoruz muhabirlerin getirdiği haberleri değerlendiriyoruz haberlerin seslendirmesini yapıyorum ve ekonomi, spor ve bölgesel haberleri hazırlıyorum. Makyaj ve saç yapımının ardından saat 18.30’da yayına giriyorum ve 19.30 a kadar sürüyor. İşin dışında evimizin sosyal imkanları çok fazla. Her gün mutlaka 30 dakika yüzmek beni çok rahatlatıyor. Pazar günleri ise hava ne olursa olsun eşimle birlikte mutlaka Yeşilköy’de güzel bir kahvaltı ardından uzun bir yürüyüş yapıyoruz.

Medya sektöründe çalışan biri olarak medya ile aranız nasıl? Televizyon, internet, gazete, dergi gibi iletişim araçlarından ne şekilde faydalanıyorsunuz? Sosyal medya ile aranız nasıl?

Her sabah HABER KANALLARIYLA başlıyorum güne. İş yerinde de internet ve haber kanalları sayesinde habere dair her şeyi yakından takip ediyorum. Dünyanın merkezini orası görmemekle birlikte SOSYAL MEDYAYI takip etmenin gerekli olduğuna inanıyorum. İyi bir Facebook ve twitter kullanıcısıyım.

Boş zamanlarınız nasıl değerlendiriyorsunuz?

Evde film izlemek bizim için en büyük keyif. Daha öncede söylediğim gibi bir vazgeçilmezimizde YEŞİLKÖY, YEŞİLKÖY SAHİLİ…Orada olmak bana huzur veriyor. Denizi çok severim. HUZUR, ÖZGÜRLÜK, MUTLULUK eşittir Deniz…

Ve neredeyse her akşam oturduğumuz sitede ki SOSYAL İMKANLARI(yüzme havuzu, spor salonu…..vb) kullanıyorum.

Hayatımın Kitabı/Filmi diyebileceğiniz bir kitap/film var mı?

Eşimin tanışmamızın ikinci yılında bana yazdığı kitap. O benim hayatımın kitabı. Daha öncede hiç kimsede olmayan ve hiç kimsede olmayacak olan tek bir kitap…

Film ise KASIMDA AŞK BAŞKADIR…

KırmızıTürk hakkında neler söylersiniz ?

İtiraf ediyorum her sabah bilgisayarı açar açmaz KırmızıTürk’e giriyorum bence sektörde önemli bir yere sahip.

Son olarak eklemek istediğiniz bir şey, sevenlerinize vermek istediğiniz bir mesaj var mı?

Herkese bir mesajım var. İyi niyetle yapılan her eleştiriye açığım. Ve her eleştirinin bana olumlu döneceğine inanıyorum.İyi şeylerin olacağına olan inancım hayata sıkı sıkı tutunmamı sağlıyor. İyi düşündüğüm sürece her şey çok güzel oldu. Ve inanıyorum ki bundan sonrada öyle olacak…

Arin Gürsoy’la röportajı evinde gerçekleştirdik. Kendisini ve çalışmalarını detaylı biçimde konuştuk. Kırmızıtürk hakkındaki düşünceleri de son derece olumlu. Görece farklı bir sektörde yer almama rağmen Arin Gürsoy röportajı benim içinde son derece farklı ve özgün bir çalışma oldu. Röportaj boyunca medyadan bir ismin doğrudan görüşlerini yansıtmaya çalışırken bir yandan da kendi bakış açımdan spikerliğe ve medyaya bakmaya çalıştım aklımdaki soruların cevabını aradım. Arin Gürsoy'a misafirperverliği , samimiyeti ve röportaj için teşekkürler.

Röportaj : Duygu Akdoğan
    Fotoğraflar : Taylan Budak

Duygu Akdoğan Kimdir ?

İstanbul’da doğan Duygu Akdoğan , ilköğrenim ve lisenin ardından tasarıma olan ilgisiyle Balıkesir Üniversitesi Mücevher Tasarımı Bölümü’nü tamamladı. Kendi isteğiyle seçtiği mesleğinde bir süre staj çalışmaları yapan Duygu Akdoğan daha sonra Hasret Çınar’da çalışmaya başladı. Kendisi gibi tasarımcı olan Hasret Çınar’la birlikte markaya dair tasarımlar yapan Akdoğan tasarımlarında pek çok farklı temayı ustalıkla işlerken özellikle geçmiş ve geleceği birlikte yansıtan özgün tasarımlarıyla dikkat çekti. Tasarım ve hayal gücü yeteneğinin kendisine verdiği pek çok yetenekle durmaksızın çalışan Duygu Akdoğan tasarımın dışında da aktif biçimde farklı alanlarda yer almaktadır. Duygu Akdoğan aynı zamanda uzun süredir KırmızıTürk ailesi içindedir. En eski editörlerimizden birisi olan Akdoğan özellikle yazılarıyla ve edebiyata ilgisiyle öne çıkarken son dönemde röportaj çalışmalarına da başlamıştır. Akdoğan’ın röportajı bu anlamda da mutlaka okunması gereken özgün bir çalışmadır. Duygu Akdoğan halen Hasret Çınar markasıyla tasarımlar yapmaya devam etmektedir.

Röportaj Galeri

Zamana Yetebilmek İsterdim! Arin Gürsoy KırmızıTürk Özel Röportajı! Foto Galeri Zamana Yetebilmek İsterdim! Arin Gürsoy KırmızıTürk Özel Röportajı! Foto Galeri Zamana Yetebilmek İsterdim! Arin Gürsoy KırmızıTürk Özel Röportajı! Foto Galeri
    Zamana Yetebilmek İsterdim! Arin Gürsoy KırmızıTürk Özel Röportajı! Foto Galeri Zamana Yetebilmek İsterdim! Arin Gürsoy KırmızıTürk Özel Röportajı! Foto Galeri Zamana Yetebilmek İsterdim! Arin Gürsoy KırmızıTürk Özel Röportajı! Foto Galeri
    Zamana Yetebilmek İsterdim! Arin Gürsoy KırmızıTürk Özel Röportajı! Foto Galeri Zamana Yetebilmek İsterdim! Arin Gürsoy KırmızıTürk Özel Röportajı! Foto GaleriZamana Yetebilmek İsterdim! Arin Gürsoy KırmızıTürk Özel Röportajı! Foto Galeri
    Zamana Yetebilmek İsterdim! Arin Gürsoy KırmızıTürk Özel Röportajı! Foto Galeri Zamana Yetebilmek İsterdim! Arin Gürsoy KırmızıTürk Özel Röportajı! Foto Galeri

test test :

arinnnn
    Konu
    1
    Üye Avatarı

K.Tarihi:Ağustos.2009

Konu:1

Aldığı Beğeni: 0

teşekkürler KT
    aydın34
    Konu
    262
    Üye Avatarı

K.Tarihi:Ağustos.2011

Konu:262

Güzel bir röportaj olmuş.Arin hanım her zamanki gibi çok şık.
    İŞLER GÜÇLER
    Konu
    10168
    Üye Avatarı

K.Tarihi:Ağustos.2007

Konu:10168

Aldığı Beğeni: 2

çok içten bi sohbet olmuş
    teşekkürler Arin Hanım

Röportaj : Duygu Akdoğan
    Fotoğraflar : Taylan Budak

için de özel teşekkürler
    alves
    Konu
    6818
    Üye Avatarı

K.Tarihi:Ekim.2009

Konu:6818

Güzel bir röportaj olmuş

Teşekkürler Arin Hanım Ve KırmızıTürk
    YABANCI ÜNLÜLER FOTOGRAF GALERİSİ 17 KASIM 2015 İTİBARİYLE HERGÜN GÜNCELLENECEKTİR!!!
    Pamuk
    Konu
    7
    Üye Avatarı

K.Tarihi:Şubat.2010

Konu:7

keyifli bir röportaj olmuş. Teşekkürler.
    Yatırım tavsiyesi değildir.
Konuyu Görüntüleyenler
    Ziyaret Eden Üyelerin isimleri Yönetici Tarafından Kapatıldı !